Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Fototapeta las wizerunki drzew na dekoracjach ściennych koją i wprowadzają do pomieszczeń klimat sprzyjający relaksowi i wyciszeniu

Fototapety lasy, drzewa. Kochasz naturę, ale nie masz czasu spędzać z nią tyle czasu ile byś chciał? Mamy dla ciebie rozwiązanie. W tej kategorii znajdziesz bogatą ofertę fototapet z motywem drzewa. W jednej chwili wokół Ciebie wyrosną piękne drzewa. To wszystko za pomocą fototapety z lasem. Bukowy las będzie emanował swoją siłą i spokojem zarazem.

Foto-tapeta z lasem i drzewami to znakomity pomysł na dekorację wnętrz

Fototapety leśne zakamarki   z wizerunkiem drzew na dekoracjach ściennych koją i wprowadzają do pomieszczeń klimat sprzyjający relaksowi i wyciszeniu. Dlatego też fototapety z lasami, drzewami to znakomity pomysł na uzupełnienie aranżacji wnętrza. Zaś różnorodność sposobów ujęcia tego tematu pozwala do każdej stylizacji danego pomieszczenia dopasować odpowiednią fototapetę leśną. Drzewa to nadzwyczaj fotogeniczne obiekty. Sposobów ich przedstawiania mogą być setki. I tak możemy zdecydować się na przykład na wydrukowaną na fototapecie las fotografię przedstawiającą zacienioną alejkę. Biegnącą między szpalerem strzelistych topoli, albo leśną, wijącą się ścieżynę wśród iglaków lub samotną wierzbę płaczącą pochyloną nad taflą jeziora. Fototapety z drzewami w roli głównej mogą być utrzymane w naturalnej kolorystyce. W tonacji czarno-białej lub też być zabarwione jaskrawymi farbami.

ozdoby z drzewami

Niezwykle interesująco wyglądają również zdjęcia monochromatyczne. Czyli takie, którym nadano efekt negatywu lub które zostały podbarwione kolorem sepii. Ten rodzaj artystycznego przedstawienia sfotografowanego obiektu na fototapecie las uwzględnia również użycie kolorowych filtrów. W efekcie czego powstaje surrealistyczny, odrealniony obraz rzeczywistości. Połączenie tego typu środków wyrazu z tradycyjnym wizerunkiem drzew na fototapecie las tworzy doskonale dobrany duet, który nada nietuzinkowości każdemu wnętrzu, zarówno w domu, jak i w biurze lub lokalu usługowym.

Pamiętajmy, że fototapety z wizerunkami drzew i leśnych ścieżek sprawdzą się nie tylko jako dekoracje ścienne. Również jako okleiny na drzwi, albo fronty mebli.

Fototapety z drzewami to piękne dekoracje na ściany

Drzewo na fototapetach to nie tylko bardzo popularny, ale też ciekawy i efektowny temat dekoracji ściennych. Jego podstawowym atutem bywa uniwersalność. Bowiem taka drzewo fototapeta doskonale zaprezentuje się w każdym wnętrzu i w każdej stylizacji. Wykorzystując techniki komputerowe oraz sięgając po różne ujęcia drzew, w szacie letniej. Zimowej, w deszczu, pojedynczo czy w lesie lub parku, gatunki rodzime i egzotyczne można z powodzeniem dopasować odpowiedni motyw do aranżacji. Dlatego drzewa stwarzają też tysiące możliwości kreowania kompozycji, które zarazem też wywołują różne emocje i nastroje.

Dzięki takiej dekoracji doskonale zaakcentuje się relaksujący klimat sypialni. Ponieważ wprowadzi egzotyczny nastrój do salonu, albo rozweseli pokój dziecięcy.

Przedstawiająca drzewo fototapeta to świetna dekoracja do pokoju, w którym do dyspozycji pozostaje przestronna powierzchnia ściany. Kompozycje z kolekcji na stronie naszego sklepu to dekoracje, które wymagają odpowiedniego zaprezentowania. Tylko wtedy pokażą cały swój urok i sprawią, że pomieszczenie całkowicie zmieni swój klimat.

fototapety z lasem

Drzewa są duże w naturze, dlatego im większa będzie wykorzystana dekoracja. Tym realniej ją odbierzemy. Można oczywiście potraktować taki motyw symbolicznie. Dekorując motywem tylko niewielki fragment ściany, jednak wówczas będzie on bardziej formą dekoracyjnego obrazu. Niż sposobem na zmianę aury i nastroju całego wnętrza.

Już sama natura zadbała o tę różnorodność tworząc tysiące gatunków i odmian. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy osobnik jest inny i niepowtarzalny, ilość możliwości wzrasta. Do naturalnych form dodajmy jeszcze ich otoczenie, a potem porę dnia, w której wykonano zdjęcie, porę roku decydująca o szacie drzewa i oczywiście to. Czy są one pojedynczo ulokowane w kompozycji czy tworzą większe skupisko. Kolejny aspekt, to możliwości zmiany za pomocą środków technicznych. Poprzez nakładanie filtrów, eliminowanie i dodawanie kolorów czy przekształcanie. Te wszystkie opcje sprawiają, że przedstawiająca drzewo fototapeta to nie jedna propozycja, lecz miliony niezwykłych dekoracji.

Mówiąc o fototapetach z drzewami warto też wspomnieć o ich konkretnym wpływie na wystrój wnętrza.

Każda fototapeta posiada nieco inny ładunek emocjonalny, jest mniej lub bardziej dynamiczna poprzez odpowiednie ujęcie drzewa oraz jej kolorystykę i tło. Jeśli tematem fototapety jest samotne drzewo na skale nad wzburzonym morzem. A jego tło stanowi ognisty zachód słońca z pewnością taka dekoracja ożywi wnętrze i doda mu dynamiki. Brzozowy las w pięknej, soczystej zieleni to doskonały sposób na stworzenie przytulnego saloniku lub sypialni, w których wypoczynek będzie bardzo efektywny, a spotkanie z przyjaciółmi przy szklance piwa i potrawach z grilla – niezwykle przyjemne. Piękne i wyjątkowo refleksyjne są też zimowe drzewa fototapety, szare, pozbawione liści, ale urozmaicone kolorowym akcentem trawnika czy samotnej ławki w parkowej alejce, a kompozycje w sepii idealnie podkreślą klimat retro wnętrza.