🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Linie pływające po oceanie abstrakcji. Symetria, siła i spokój w jednym.

Tapeta paski pionowe powiększą i upiększa każde wnętrze

Tapeta w paski pionowe i linie powiększą i upiększa każde wnętrze. Tapety i fototapety, jakie obecnie często pojawiają się w wystroju wnętrz wyróżniają się wyjątkowym bogactwem tematycznym i kolorystycznym. Setki tysięcy motywów dostępnych w sprzedaży pozwalają na aranżowanie wnętrz w wielu różnych stylach i o rozmaitym przeznaczeniu. Mówiąc, pisząc o fototapetach zazwyczaj opowiadamy o ich nieskończonych możliwościach. O przenoszeniu obserwatora do odległych krajów i wyjątkowych miejsc na ziemi, ale sporadycznie wspominamy o układzie kompozycji. Każda dekoracja, której istotę stanowi fotografia lub projekt stworzony na komputerze przez artystę grafika powstaje zgodnie z konkretnymi zasadami, do których zalicza się między innymi układ wzoru.

Fototapeta z twarzą kobiet do pokoju

Przyglądając się dowolnemu obrazowi na fototapecie możemy w nim wyróżnić poziomy lub pionowy układ elementów. Dzięki którym tapeta paski pionowe zyskuje właściwość poszerzania lub podwyższania wnętrza. W większości kompozycji króluje układ pasowy poziomy. Bowiem taka jest natura samej przyrody. Dla szukających odmiany dobrym rozwiązaniem będzie tapeta w paski, czyli taka kompozycja, w której wyraźnie zaznaczają się linie biegnące od góry do dołu obrazu. Linie te mogą być wyznaczane przez naturalne elementy krajobrazu bądź stworzone sztucznie w kompozycji abstrakcyjnej. Przykładem tapeta paski pionowe są wszystkie tunele o pionowych bocznych ścianach.

Tapeta z paskami i liniami to idealna dekoracja do optycznego kształtowania proporcji wnętrza. Jeśli pokój jest bardzo przestronny, a puste, szerokie ściany sprawiają, że czujemy się przytłoczeni. Wykorzystując Taką tapetę z pionowym układem kompozycji uzyskamy efekt zmiany proporcji ściany, a zarazem też całego wnętrza.

Fototapeta z falistą abstrakcją do sypialni

Dodatkowo tapeta w linie ma też właściwość tworzenia wizualnego przejścia, dlatego jej wykorzystanie do zmniejszania powierzchni ścian wymaga ostrożnego stosowania, aby efekt przekształcania proporcji nie został zniwelowany przez dodatkowa przestrzeń wyobrażoną przez trójwymiarowość tunelu. Motywy tapet pasy, które nie mają takiego podwójnego oddziaływania to na przykład widoczki lasu z gładkimi pniami drzew, trawy, bambusów czy też kompozycje w kolorowe paski, jak łowicka zapaska.