Fototapety turkusowe i miętowe – zobacz najmodniejszy kolor w dekoracjach ściennych zaaranżowany we wnętrzach

Dekoracje na ściany w kolorze turkusowym

Fototapeta turkusowa i w kolorze niebieskim to barwa idealna na lato, chłodna i przyjemna w odbiorze szczególnie. Jeśli pojawia się w towarzystwie bieli. To zestawienie kolorystyczne tak typowe dla krajobrazów greckich wysepek, które dosłownie emanują idealnie czystą bielą domów oraz nieskazitelnym lazurem morza i nieba w zderzeniu z niebieskimi dachami i drzwiami. To kolory czyste, higieniczne, które pozwalają odprężyć się w okresie upałów. Przy okazji pozbyć stresu i wprawić w romantyczny nastrój. Niebieski to również kolor morza, idealny dla motywów marynistycznych, dodatków z tej kategorii. Budzący skojarzenia z delikatnym, uspokajającym szumem fal, ale również z burzliwymi sztormami i pełnymi energii kłębiącymi się falami.

ozdoby z abstrakcją

Fototapety turkusowe i miętowe oraz we wszystkich innych odcieniach tych magicznych barw to bogata gama ozdób. Dzięki którym można tworzyć fantastyczne, szlachetne i bardzo pozytywne dla naszego nastroju dekoracje. Pomimo powszechnego przekonania, fototapeta turkusowa oraz miętowa jest kolorem dla niemowląt w rzeczywistości barwa ta ma setki twarzy pojawiając się zarówno w odcieniach pastelowego lazuru. Jak i w osobie szlachetnego, nieco przybrudzonego błękitu królewskiego czy też bardziej dynamicznej i ostrzejszej odmiany błękitu paryskiego. Nie można też zapominać o nocnym granacie, szlachetnych turkusach czy szarozielonej odmianie śródziemnomorskiej.

Fototapety w kolorze turkusowym lub miętowym doskonałe na ścianę do salonu i sypialni

W tradycyjnych wnętrzach fototapety turkusowe i pokrewne, jakie znajdują się na naszej stronie to dekoracje. Pozwalające stworzyć wiele ciekawych aranżacji.

Poza samym odcieniem koloru niebieskiego ważne są też wykorzystane motywy, które mają znaczący wpływ na osiągany efekt. Przykładowo motyw granatowego nieba ozdobionego punktami kolorowych planet to świetna dekoracja do sypialni i pokoju dziecka, w których stworzy przytulny klimat sprzyjający wypoczynkowi i relaksujący.

Nowoczesna fototapeta w kwiaty

Fototapety w różnych odcieniach koloru turkusowego i miętowego to bogaty wybór motywów do wnętrz osób w każdym wieku. Każdej płci i zainteresowań. Znajdą się tu piękne i subtelne motywy kwiatowe. Jak delikatne, ale szlachetne orchidee na tle błękitnego nieba, albo klimatyczne. Radosne krajobrazy z harcującym w ciepłych wodach tropikalnego morza stadem delfinów. Można też sięgnąć po kropelki wody, kostki lodu i inne tego typu kompozycje sprawdzające się w kuchennych wnętrzach lub łazienkach. Do tych ostatnich świetnie pasuje widok rafy koralowej w otoczeniu przejrzyście błękitnej wody. A dla ceniących naturę z pewnością doskonałym wyborem będzie słoneczny dmuchawiec.