🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
Brak w magazynie

Nowoczesne  fototapety –  miasta i budowle, panoramy

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Bogaty wybór fototapet z motywem miasta dla miłośników wielkich miast lub podróżników. Fototapety z Nowym Jorkiem, Paryżem i Londynem od dziś w Twoim wnętrzu! Dekoracje na wymiar z londyńskim czerwonym autobusem dla fanów brytyjskich klimatów. Fototapeta samoprzylepna z różową wieżą Eiffla dla niepoprawnych romantyków.

Fototapety z nocnymi panoramami miast

Fototapety miasta nocą są coraz popularniejszym sposobem na dekorowanie wnętrz, a ponieważ pojawiają się zarówno w aranżacjach domów. Jak i firm oraz w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu także gama motywów i kolorów bywa bardzo zróżnicowana. Wśród wzorów wykorzystywanych na takich dekoracjach znajdą się też takie, które mają bardzo specyficzny charakter i są przeznaczone tylko do niektórych miejsc z uwagi na tworzony przez nie klimat. Do takich motywów zaliczają się nocne panoramy. A szczególnie widoki miasta skąpanego w powodzi świateł, w tajemniczych odcieniach złota i granatu.

fototapety ozdobne

Fototapety miasta nocą, to kompozycje o wyjątkowym charakterze, zawierające w sobie tajemniczą magię. Jaką odczuwa się leżąc na trawie i wpatrując się w rozgwieżdżone niebo. Tapety z miastami w nocy, jasne światła na tle granatowego lub czarnego nieba kontrastują na podobieństwo gwiazd przyciągając uwagę i skłaniając do marzeń. Obrazy nocnych miast są też romantyczne. Bo przypominają wieczorne spacery za rękę cichymi ulicami i okoliczne kawiarenki zapraszające na lampkę wina przy dźwiękach nastrojowej muzyki. W światłach wielkiego miasta jest wiele piękna, które każdemu kojarzy się z innymi miejscami i innymi przyjemnościami po pracy w sympatycznym towarzystwie.

Fototapety miasta nocą cechują się bardzo specyficzną kolorystyką. Najczęściej są granatowe lub czarne, rozjaśnione złotym, żółtym czy białawym kolorem ulicznych latarń, albo świateł widocznych z okien budynków. Z powodu tej specyficznej tonacji dekoracje tego rodzaju nie nadają się do małych pomieszczeń. Jeśli wykorzystuje się fototapety panorama miasta nocą w aranżacji salonu. To w niewielkim formacie, na fragmencie ściany i w otoczeniu jasnych barw.

tapeta na ścianę do przyklejenia

Salon zgodnie z zasadą nie powinien być zbyt spokojny i nastrajać usypiająco. Bowiem jest przeznaczony do prowadzenia aktywnego domowego życia oraz spotkań towarzyskich. Nocne miasto natomiast idealnie sprawdzi się w aranżacji sypialni. Gdzie nie tylko wprowadzi nastrojowy klimat sprzyjający relaksowi i sennym marzeniom, ale dodatkowo przyciemni wnętrze. Jest to również świetny dodatek do pokoju młodzieżowego, niezwykle designerski i pobudzający wyobraźnię. Z uwagi na swoją nietypowość tym bardziej akceptowany przez młodych ludzi. Miejscem idealnym fototapet z miastami nocą mogą też być nowoczesne biura, w których taki motyw podkreśli współczesne podejście do pracy i obowiązków zawodowych kojarzone ze stwierdzeniem, że dobra firma nigdy nie zasypia.

Piękne fototapety z miastami pod wymiar Twojej ściany

Fototapety z architekturą są jednym z ciekawszych i zarazem mających bardzo duży wpływ na wnętrze sposobów dekoracji, który od pewnego czasu święci triumfy zarówno w nowoczesnych. Jak i klasycznych aranżacjach. mieszczenie gigantycznego obrazu na całej ścianie nie pozostaje bez wpływu na otoczenie. A element staje się dominujący nadając charakter wnętrzu. Z tego powodu wybór odpowiedniego motywu ma ogromne znaczenie zarówno dla natężenia światła w pomieszczeniu. Jak i dla jego stylu czy przestrzeni. Tutaj kupisz piękne fototapety z architekturą

ozdoba panorama

Odmienne wrażenie stworzy fototapeta z letnią. Pełną maków łąką a inne długi tajemniczy tunel w kolorze sepii lub czarno-biały. W nowoczesnych wnętrzach. A także w tych bardziej tradycyjnych ciekawym dodatkiem do aranżacji mogą być fototapety z architekturą, które z jednej strony wprowadzają element industrialny. Choć nie zawsze w tym bardzo technicznym stylu. A z drugiej są doskonałym dopełnieniem kolorowego wystroju. Przykłady fototapet z architekturą na naszej stronie pokazują, jak duże zróżnicowanie tematyczne i klimatyczne może panować wśród takich obrazów na dekoracjach.

Fototapety z budynkami na ścianę do salonu i sypialni

Pojęcie miasta nie jest tu jednoznaczne i odnosi się zarówno do nowoczesnych wysokościowców. Jak i do klasycznych symboli Paryża czy Londynu oraz bardziej anonimowych tajemniczych zaułków. Wybierając architektura na fototapetach  przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na styl obrazu, jak i samych, przedstawionych na nim obiektów. Inne stylizacje będą współgrały z wizerunkiem kobiety na tle wieży Eiffla, a inne z obrazem nieznanego tunelu. Czy długiej wąskiej ulicy. Te drugie dodatkowo jeszcze powiększa optycznie wnętrze. Dlatego będą idealną dekoracją do małych wnętrz. Warto jednak pomyśleć również nad ich tonacją. Bowiem im ciemniejsze i bardziej zacienione tym mniej pozostawią światła we wnętrzu ograniczając efekt jego powiększenia. Fototapety architektura w zasadzie są uniwersalne. Ponieważ takie neutralne połączenie kolorów zazwyczaj bywa bardzo ciemne. Również pomieszczenie nim dekorowane staje się nastrojowe, tajemnicze i mniej rozświetlone.

fototapeta z komiksowym miastem

Z tego powodu fototapety miasta i budynki w wersji monochromatycznej powinny być dobierane bardzo uważnie i umieszczane w miejscach, w których nie pochłoną całego dziennego światła. Do dyspozycji są też obrazy o różnej proporcji czerni i bieli, które pozwalają na wybór tego najbardziej odpowiedniego motywu. Czarno-białe fototapety z architekturą wizerunki miast świetnie będą wyglądały w sypialni, w której światło nie jest warunkiem niezbędnym. A także w dużych jasnych loftach.

Fototapety z ulicami i uliczkami na ścianę do salonu odpowiednio dopasowana do wymiaru Twojej ściany

Fototapeta ulica do salonu z zabytkowymi widokami architektonicznymi to niezwykle stylowe wykończenie wystroju każdego pomieszczenia. Fototapeta ulica do salonu to też doskonały pomysł na optyczne powiększenie wnętrza. Gdyż zastosowanie właściwego wzoru, kompozycji i barw wizualnie nada mu odpowiednią perspektywę i pozwoli osiągnąć w nim efekt głębi. Fototapeta do salonu z uliczką z wydrukowanymi fotografiami skromnych nastrojowych uliczek i klimatycznych zaułków pozwalają osiągnąć na ścianie niezwykle spektakularny efekt. Jeśli chodzi o wizualne korygowanie niedoskonałych gabarytów pomieszczenia.

Fototapeta ulica z motywem architektonicznym najlepiej wygląda, jeśli zajmuje całą ścianę. Dobrze, jeśli nie stoi przy niej żaden większy mebel, który zakłócałby wizualny efekt zmiany proporcji naszej przestrzeni.

Optyczne podwyższenie pokoju uzyskamy, stosując fototapety ulice na ścianę do salonu z pionowymi wzorami, ukazującymi na przykład rzędy antycznych kolumn, albo przejścia pod arkadami. Poszerzenie perspektywy osiągniemy natomiast, korzystając z motywów, charakteryzujących się długą linią horyzontu lub pejzaże, przedstawiające panoramy współczesnych miast. W tej roli doskonale sprawdzą się fototapety ulice do salonu ze zdjęciami lub grafikami przedstawiającymi nowoczesne metropolie. Na przykład ulice Nowego Jorku, oszałamiające różnorodnością wieżowców, samochodów i reklam.

Fototapeta z uliczką to propozycja, która sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych i minimalistycznie zaaranżowanych wnętrzach. Zwłaszcza gdy fototapeta utrzymana jest w czarno-białej kolorystyce. Ten rodzaj dekoracji może być jednak również interesującym przełamaniem tradycyjnego wystroju.