Fototapety 3d – dekoracje powiększające małe pomieszczenia

Chciałbyś czasem przenieść się w inny wymiar? W jednej chwili możesz to zrobić. Ale najpierw musisz wybrać i zamontować naszą fototapetę. Początek jest łatwy i przyjemny.

naklejka korytarz

Później będzie jeszcze lepiej. Nowoczesne fototapety z motywem psychodelicznych tuneli przeniosą Cię w przestrzeń wyobraźni. Fototapety te nadają się zarówno do salonu jak i do sypialni. Fototapety ścienne i fototapety laminowane z oryginalnymi motywami to ozdoba Twojego wnętrza.

Jaką fototapetę 3D wybrać do salonu?

Chciał byś aby Twój salon był większy chociaż o parę metrów. Mamy dla Ciebie rozwiązanie fototapety 3d powiększające optycznie wydłuża i dodadzą przestrzeni. Dlatego mimo że to tylko złudzenie zapewniamy będziesz zadowolony z efektu. Trójwymiarowość nie jest zjawiskiem abstrakcyjnym. Chociaż często właśnie w taki sposób do niej podchodzimy na rysunkach, obrazach czy grafikach. W rzeczywistości jest elementem naszej codzienności. Tym, co nas otacza. Dlatego trudno powiedzieć w takim razie, dlaczego kompozycje fototapet 3d efekt trójwymiarowy tak bardzo przyciągają naszą uwagę. Fascynują i zastanawiają nad tym, w jaki sposób malarz czy grafik przedstawił głębię.

fototapeta tunel

Nie są to żadne czary mary, a jedynie odrobina umiejętności i wiedzy. W jaki sposób kreślić linie i nakładać cienie, aby oko obserwatora zauważyło, że korytarz biegnie w głąb budynku a tory ciągną się gdzieś w nieznane. Trójwymiarowość przecież nie istnieje na obrazach. Jest jedynie złudzeniem optycznym. Jakie możemy odbierać dzięki pamięci naszego mózgu, który takie obrazy zna i pomaga je nam odtwarzać. Dlatego dzięki tej zdolności właśnie fototapety 3d potrafią w tak znaczący sposób wpływać na nasze wnętrza. Sugerując obserwatorowi, że ściana po prostu nie istnieje, a zamiast niej pojawia się długi tunel z kolumnadą, wysokie schody, rozległy plac czy wirujący pasiasty lej.

Oryginalne fototapety ze wzorami 3D do sypialni

Fototapety 3d w bardzo wyraźny sposób mogą zmienić nasz dom. Dodać im kilka metrów. Co ma szczególne znaczenie w małych pokojach lub tam, gdzie wbudowuje się szafę pomiędzy dwie ściany pokoju. Zabierając całkiem sporo cennego miejsca. Odpowiednio dobrany motyw może też rozjaśnić wnętrze lub je przyciemnić tworząc określony klimat.

Przykładowo fototapeta 3d z tropikalną plażą i gigantyczną błękitną przestrzenią wód odruchowo budzi uczucie radości, doładowuje energetycznie. Wręcz skłania do poderwania się z fotela i biegu gdzieś daleko przed siebie. Z kolei fototapeta 3d z tunelem kopalni czy tajemniczą ścieżką w lesie zagwarantuje nastój bardziej romantyczny, spokojniejszy i z odrobiną nostalgii.

Ogromny wybór tapet zadowoli nawet najbardziej wybrednego Klienta. Każdą fototapetę możemy wykonać pod dokładny wymiar. Wzory idealne do dekoracji Twojego wnętrza!