🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
595 

Fototapety szare i popielate – dekoracje zawsze na czasie

Czy fototapety odcieniach popielu i szarości pasują do sypialni?

Czerń i biel to kolory, które nie tylko są swoim wzajemnym dopełnieniem idealnie współgrając ze sobą na zasadzie kontrastu. Każdy z nich doskonale toleruje wszystkie pozostałe barwy. Jakie tylko jest w stanie stworzyć technika.

Ponieważ zarówno czerń, jak i biel mają takie właściwości to kompozycje fototapet popielatych i szarych również. Stanowiąc doskonały i zarazem najbardziej uniwersalny z możliwych dodatek do wystroju wnętrza.

siwe tapety

Gdyby nie fakt, że dekoracje posiadają też tematykę. Poziom szczegółowości i zróżnicowane proporcje pomiędzy czernią a bielą z powodzeniem można by powiedzieć, że fototapety szare w tym kolorze są jedynymi, które da się kupić „na zapas” a i tak będą pasować do każdego wnętrza.

szare i popielate fototapety do salonu i sypialni

Fototapety szare mogą przedstawiać praktycznie wszystko począwszy od klimatycznego zimowego lasu. Przez górski pejzaż czy architekturę po bukiet tulipanów lub skomplikowany wzorek w stylu marokańskim.

ozdoby z morzem

Pomimo różnic w tematyce każda z takich kompozycji cechuje się pewnymi proporcjami pomiędzy czernią i bielą, które wpływają na odbiór dekoracji we wnętrzu oraz jej optyczny wpływ na wielkość pomieszczenia i jego oświetlenie.

Szczególnie dotyczy to fototapet szarych wykorzystywanych na całych ścianach, które nieodpowiednio dobrane mogą sprawić, że pomieszczenie będzie przytłaczająco małe i ciemne.

W rzeczywistości kompozycja, jaka widnieje na tapecie nie jest jedynie zlepkiem czerni i bieli. A posiada jeszcze wiele innych cech. Dzięki, którym może pasować do wystroju lub nie. Ponieważ przykładowo futurystyczna abstrakcja nie wkomponuje się w styl prowansalski czy rustykalny, który cechuje się ciepłem i rodzinnym charakterem. Dlatego dalekim od chłodnej technicznej nowoczesności. Fototapety szare z kolekcji na stronie to jednak nie tylko futuryzm i abstrakcja. Również klasyczne pejzaże przedstawione w wersji niekolorowej. Dzięki czemu wciąż niosą ze sobą ładunek emocjonalny, ale nie wpływają tak zasadniczo na wnętrze, jak ich kolorowe wersje.