Od zawsze czerń i biel tworzyły nierozerwalny związek.

Czy fototapety odcieniach szarości pasują do sypialni?

Czerń i biel to kolory, które nie tylko są swoim wzajemnym dopełnieniem idealnie współgrając ze sobą na zasadzie kontrastu. Każdy z nich doskonale toleruje wszystkie pozostałe barwy. Jakie tylko jest w stanie stworzyć technika.

Ponieważ zarówno czerń, jak i biel mają takie właściwości to kompozycje fototapet czarno-białych również. Stanowiąc doskonały i zarazem najbardziej uniwersalny z możliwych dodatek do wystroju wnętrza. Gdyby nie fakt, że dekoracje posiadają też tematykę. Poziom szczegółowości i zróżnicowane proporcje pomiędzy czernią a bielą z powodzeniem można by powiedzieć, że fototapety czarno-białe w tym kolorze są jedynymi, które da się kupić „na zapas” a i tak będą pasować do każdego wnętrza.

ozdoby z abstrakcją

W rzeczywistości kompozycja, jaka widnieje na tapecie nie jest jedynie zlepkiem czerni i bieli. A posiada jeszcze wiele innych cech. Dzięki, którym może pasować do wystroju lub nie. Ponieważ przykładowo futurystyczna abstrakcja nie wkomponuje się w styl prowansalski czy rustykalny, który cechuje się ciepłem i rodzinnym charakterem. Dlatego dalekim od chłodnej technicznej nowoczesności. Fototapety czarno-białe z kolekcji na stronie to jednak nie tylko futuryzm i abstrakcja. Również klasyczne pejzaże przedstawione w wersji niekolorowej. Dzięki czemu wciąż niosą ze sobą ładunek emocjonalny, ale nie wpływają tak zasadniczo na wnętrze, jak ich kolorowe wersje.

Czarno-białe fototapety do salonu i sypialni

Fototapety czarno-białe mogą przedstawiać praktycznie wszystko począwszy od klimatycznego zimowego lasu. Przez górski pejzaż czy architekturę po bukiet tulipanów lub skomplikowany wzorek w stylu marokańskim. Pomimo różnic w tematyce każda z takich kompozycji cechuje się pewnymi proporcjami pomiędzy czernią i bielą, które wpływają na odbiór dekoracji we wnętrzu oraz jej optyczny wpływ na wielkość pomieszczenia i jego oświetlenie. Szczególnie dotyczy to fototapet czarno-białych wykorzystywanych na całych ścianach, które nieodpowiednio dobrane mogą sprawić, że pomieszczenie będzie przytłaczająco małe i ciemne.

Fototapety czarno-białe – dekoracje zawsze na czasie

Z założenia ciemniejsze kompozycje sprawiają, że wnętrze zmniejsza się wizualnie i staje ciemniejsze, mniej oświetlone. Dlatego obrazy z przewagą ciemnych plam lub całkowicie pozbawione bieli. A skomponowane z czerni i szarości lepiej sprawdzą się w dużych wnętrzach i w sypialniach. W tych ostatnich tworzenie nastroju jest nawet wskazane. Dlatego nie będzie tu przeszkadzać motyw szarych dmuchawców na czarnym tle. Czy też sylwetka kobiety z wieżą Eiffla w tle, wkomponowana z mały, jasny otwór bramy umieszczonej w czarnym murze. W kolekcji fototapet czarno-białych znajdą się też te szare, stanowiące subtelnie rozmyty krajobraz, którego szczegóły pozwala wyróżnić jedynie niewielka różnica tonów szarości.

ozdoby siwe

W naszej ofercie nie jest inaczej. Kwiaty i abstrakcje a nawet architekturę zobaczysz w tej kategorii w czarno-białych barwach. Zapoznaj się z naszą kolekcją modnych czarno-białych wzorów. Zobacz fototapetę z orchideą lub dmuchawcem na wietrze. Obraz z trójwymiarowymi kulami to wyjątkowa dekoracja ścian w Twoim wnętrzu. Foto-naklejka z Nowym Jorkiem to oryginalny sposób na odnowienie starych mebli. Fototapeta Nowy Jork w komiksie to rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią nowoczesne wnętrza. Ogromny wybór tapet zadowoli nawet najbardziej wybrednego Klienta. Każdą fototapetę możemy wykonać pod dokładny wymiar. Wzory idealne do dekoracji Twojego wnętrza!