Fototapety mapy świata to oryginalna dekoracja ściany, pasująca zarówno do nowoczesnej jak i minimalistycznej stylistyki pomieszczeń

Odmień w prosty i tani sposób ściany w swoim domu. Fototapety mapy świata, danego kontynentu lub kraju to oryginalna dekoracja ściany, pasująca zarówno do nowoczesnej, wręcz minimalistycznej stylistyki wystroju pomieszczeń. Jak i do wnętrz klasycznych, wpisujących się w estetykę kolonialną. Z kolei fototapety z mapami pomalowane na kolor sepii znakomicie podkreślą charakter wnętrz, utrzymanych w stylu retro. W pokoju dziecięcym lub młodzieżowym fototapety mapy będą pełnić funkcję edukacyjną.

Szablon malarski na ścianę mapa

Utrwalając u najmłodszych wiedzę o układzie geograficznym świata. Fototapety z mapą świata sprawdzą się również jako ozdoba ściany w szkole lub przedszkolu. Z kolei miłośnicy turystyki mogą na takiej mapie spróbować zaznaczyć miejsca, które udało im się zwiedzić lub też wymarzone cele podróży. Tego typu stylowa ornamentyka, powstała dzięki fototapetom z mapami. Nada unikatowego klimatu również pomieszczeniom biurowym, restauracjom lub barom. Jest idealna na przykład do ozdobienia ściany w biurze zajmującym się sprzedażą wycieczek.

Fototapety mapy świata to trwałe i oryginalne dekoracje.

Różnorodna jest również kolorystyka fototapet mapy. Możemy więc wybrać barwne fototapety mapy świata. Takie, na których każdy kontynent jest innego koloru, czarno-białe wizerunki map lub pokryte sepią, stylizowane na stare papirusy. Wśród fototapet mapy świata znajdziemy zarówno ich klasyczne, standardowe przedstawienia. Jak również takie, które zadziwią nas pomysłowością ich twórców. Do tych oryginalnych wzorów należą z pewnością fototapety mapy świata, na których kontynenty na mapach zostały ozdobione hasłami związanymi z motywem kawy, albo zadrukowane słowem „Love”.

Do jakiego pokoju pasuje fototapeta z mapą?

.

Fototapety z mapami to świetne rozwiązanie dekoracyjne dla Twoich wnętrz. Fototapeta z mapą to połączenie w jednej dekoracji funkcji estetycznych z edukacyjnymi. Klimatyczne wizerunki map wydrukowane na wysokiej jakości tapetach ściennych nadadzą każdemu wnętrzu wyjątkowy klimat i zainspirują do dalekich podróży. Dlatego fototapeta mapa świata to oryginalna propozycja dekoracyjna. Wśród licznych propozycji kolorystycznych i rozmaitości sposobów, w jakich zostały przedstawione mapy na tych dekoracjach, na szczególną uwagę zasługują te utrzymane w kolorach sepii. Dlatego stylizowane na nadgryzione zębem czasu stare pergaminy, wprowadzają do pomieszczenia romantyczny nastrój i doskonale wpasowują się w ogólną aranżację wnętrz w klimacie vintage.

mapa fototapeta

Foto-tapeta z mapą sprawdzi się też jako tło dla ciężkich, ciemnych mebli w pomieszczeniach urządzonych tradycyjnie z nutą stylu kolonialnego. Z kolei fototapeta z bajkową mapą świata to świetne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Dlatego wesołe, jaskrawe barwy dekoracji wniosą do królestwa najmłodszych pogodę i optymizm. Wizerunki poszczególnych kontynentów z zaznaczonymi na nich charakterystycznymi zwierzętami i roślinami będą stanowić doskonałą pierwszą lekcję geografii dla małych odkrywców.

Dekoracje przedstawiające mapy są zawsze znakomitym prezentem dla miłośników podróży i osób zainteresowanych geografią.

Fototapeta z mapą indywidualnie dostosowana do każdego pomieszczenia

Fototapeta z polityczną mapą świata sprawdzi się również jako ozdoba szkoły, biblioteki lub biura podróży. Różnorodność kolorystyczna i bogactwo stylistyki pozwolą dobrać także odpowiednią fototapetę z mapą do restauracji, baru, kawiarni lub sklepu. Na naszej stronie internetowej możemy zamówić zarówno fototapety przeznaczone do dekoracji ścian, jak również takie, które sprawdzą się jako okleina frontów mebli, lodówek lub drzwi. W asortymencie znajdziemy także fototapety z mapą, które można zastosować na powierzchnie szklane. Każdą fototapetę z mapą można dostosować indywidualnie do gabarytów danego wnętrza.

Fototapety z mapami mogą być w postaci zarówno nowoczesnej jak i stylizowane na stare

Poza walorami historycznymi wizerunki starych map są też ciekawymi kompozycjami stylizowanymi. Same fototapety z mapami  to dekoracje nowoczesne. Jednak prezentują lekko pożółkły ze starości papier oraz rysunki wykonywane prostymi metodami druku kilkaset lat wstecz. Taka ozdoba we wnętrzu będzie idealnym podkreśleniem nastrojowego stylu retro, nawiązaniem do przeszłości. Dzięki swojej ograniczonej kolorystyce doskonale dopasuje się do drewnianych elementów wyposażenia i prostych klasycznych mebli w naturalnych kolorach beżu, brązu, ecru i kawy z mlekiem. O fototapetach z mapami można z powodzeniem powiedzieć, że są dekoracjami o unikalnym charakterze.

Z jednej strony pozbawione barw, najczęściej wykonane w kolorze sepii, z drugiej nietypowa grafika. Niespotykana na tego typu dekoracjach tworzą wspólnie połączenie, którego nie sposób nie zauważyć. Fototapety z mapami to  świetne i bardzo nastrojowe dekoracje do sypialni w neutralnych barwach, ale też do niewielkiej firmy z rodzinnymi tradycjami, do szkolnej pracowni historycznej, biblioteki albo do budzącego zaufanie biura podróży. Dzięki nim można też stworzyć bardzo przyjemny nastrój w marynarskim pubie.