🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety niebieskie i granatowe– sprawdź jak stylowo wkomponować ten kolor do wnętrza

Jakie macie skojarzenia z kolorem niebieskim? Błękit jak niebo w Grecji. Niebieski jak kropla wody. Granatowy jak noc w świetle gwiazd. W tej kategorii znajdziesz całą paletę koloru niebieskiego. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie ofertę niebieskich wzorów. Jest tu fototapeta z niebieskim korytarzem, który optycznie powiększy Twoje pomieszczenie. Foto-naklejka z turkusową gondolą w Wenecji, będzie kojarzył się z wakacjami. Natomiast obraz z lazurowym wybrzeżem będzie radośnie nastrajał Cię każdego dnia.

Fototapety w kolorze niebieskim lub granatowym pod wymiar ściany

Kolor niebieski nie jest popularną barwą w aranżacji wnętrz z uwagi na to, że jest kolorem zimnym. Więc negatywnie wpływającym na ogólne samopoczucie psychiczne i nastrój.

Szczególnie źle czują się w niebieskich wnętrzach osoby ze skłonnościami do nostalgii, introwertycy, osoby przejmujące się każdym problemem, melancholijne i smutne. Z drugiej strony fototapety niebieskie i granatowe…. są dekoracją piękną, czystą. A więc idealnie sprawdzającym się w łazienkach czy kuchniach, gdzie wymagana bywa szczególna higiena. Poza tym barwa niebieska to barwa nieba i wody. Więc bliskich człowiekowi żywiołów działających w sposób ożywczy i relaksujący.

dekoracje na ściany

Pogodzenie negatywnego wpływu na samopoczucie, pozornego optycznego chłodu oraz wyjątkowego piękna, które można wykorzystać w aranżacji wymaga specjalnego podejścia. Dzięki któremu nie trzeba rezygnować z błękitu w salonie czy sypialni i jednocześnie doskonale wypoczywać w takich wnętrzach. Tajemnicą bywa odpowiednie dozowanie barwy w fototapetach niebieskich i granatowych  oraz wybór rozgrzewających ją dodatków. Ponieważ jest to kolor uniwersalny nie ma w zasadzie żadnego problemu, aby skomponować go z ciepłymi barwami. Dzięki którym błękit nabierze charakteru. Jednym z najlepszych partnerów jest z pewnością czysta biel, ale niebieskie fototapety dopasują się również do wielu innych barw.

Na naszej stronie niebieskie i granatowe fototapety to propozycje, od których można zacząć eksperymentowanie z kolorem.

Wybór odpowiedniego motywu, a także tonacji i natężenia barwy będzie podstawą do tworzenia całości wystroju. Delikatne, subtelne fototapety niebieskie z powodzeniem można uzupełnić o bladoróżowe dodatki. Pokusić się o zestawienie z szarościami i zielenią, albo z ciemniejszym odcieniem niebieskiego. W zestawieniu z bielą powstają wnętrza w stylu skandynawskim oraz swojskie rustykalne kuchnie. Poszukując fototapet niebieskich bardziej zdecydowanych można sięgnąć po zestawienie niebieskiego z soczystą zdecydowaną zielenią.

niebieska fototapeta kuchenna las

Taki zestaw sprowadzi do wnętrza nieco egzotyki typowej dla tropikalnej Amazonii. Zieleń jest też kolorem ciepłym, który zrównoważy chłód błękitu. Z kolei poszukując klimatów retro można poszukać dodatków w kolorze ciemnego brązu, który nieco „postarzy” cała aranżację. Nie można również zapominać o czerwieni, kolorze o zdecydowanie wysokiej temperaturze, przy którym niebieski stanie się ulubionym momentem ochłody i odpoczynku. Warto pamiętać, że kolor niebieski lepiej prezentuje się w jasnych południowych wnętrzach, w których często można zobaczyć słońce.

Ogromny wybór tapet zadowoli nawet najbardziej wybrednego Klienta.

Każdą fototapetę możemy wykonać pod dokładny wymiar. Wzory idealne do dekoracji Twojego wnętrza!