Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Żółte fototapety do dekoracji ścian

Żółte fototapety ocieplą i rozświetlą każde wnętrze

Żółty jak słońce i jak słonecznik. Od teraz ten kolor będzie Ci się kojarzył również z naszymi dekoracjami na ściany. Fototapeta żółte szkło z malutkimi pęcherzykami powietrza doda lekkości wnętrzu.

Żółte fototapety kojarzą się ze słońcem, latem

fototapeta drzewa

W tej kategorii nie zabraknie również fototapet z żółtymi kwiatami. To słonecznik jednoznacznie kojarzy się ze słońcem. Nie zabraknie również obrazów z żółtymi akcentami.

Abstrakcje w kolorze żółtym ocieplą Twoje pomieszczenie. Dzięki przestrzenności, salon lub sypialnie optycznie wydadzą się większe. Foto-naklejka z żółtym samochodem to oryginalny sposób na odnowienie swojej starej szafy.

Kolory odgrywają ważą rolę w aranżacji wnętrz w bardzo wyraźny sposób wpływając na ich klimat, temperaturę, oddziaływanie na ludzką psychikę. Nawet natężenie światła. Większość z nas doskonale wie, że nie urządza się pokoi w kolorze czarnym. Bo przytłaczają i nie wybiera się do sypialni ostrej czerwieni, bo pobudza zamiast usypiać. Kolor nie musi jednak dominować we wnętrzu, ale może pojawiać się w postaci akcentów i to nie jednorodnych. Lecz stanowiących kompozycję wielu różnych odcieni przeplataną innymi barwami, które decydują o całości. 

Taki sposób na wprowadzenie koloru do wystroju umożliwiają współczesne fototapety w kolorze żółtym.

Do kolorów, które z punktu widzenia wystroju wnętrz oceniane są bardzo pozytywnie należy barwa żółta. Oczywiście zastosowana w nadmiarze lub w zbyt intensywnym nasyceniu też może wpływać niezbyt dobrze na nasze samopoczucie zwłaszcza, że znana jest z pobudzania apetytu. Żółte tapety to dekoracje o wyjątkowo ciepłym zabarwieniu, z powodu pewnego odniesienia kojarzący się ze słońcem. Latem, żółtymi słonecznikami czy soczystymi, dojrzałymi owocami. Dlatego budzi pozytywne skojarzenia, a także rozjaśnia i ogrzewa wnętrzaŻółte tapety to barwa idealna do ciemnych. Północnych pokoi cierpiących na niedostatek światła dziennego i pozbawionych nasłonecznienia.

Piękne fototapety w żółtym kolorze

Przykładowo żółta fototapeta z kompozycją zielonych owoców wpada w ogólną tonację młodej. Radosnej, wiosennej zieleni, pełnej życia i z pewnością rozweselającej też samo wnętrze. Jeśli doda się do tego temat, czyli pełen orzeźwienia koktajl owocowy to taka fototapeta jest świetnym sposobem na „odmłodzenie”. Ożywienie i pozbawienie monotonnej sztampowości.

żółte dmuchawce na scianie

Przeciwieństwem jest towarzystwo czerni, tworzące razem bardziej elegancką kompozycję lub ciemnego brązu – szykownego i z nutką retro. W dekoracji wnętrz żółte detale na fototapetach są sposobem na wprowadzenie cieplejszego akcentu, który dodatkowo może jeszcze podkreślić wybrana tematyka. Żółty jest jednak nie tylko kolorem słońca, ale i złota. A w aranżacjach retro świetnie sprawdza się w zestawieniach z brązami, szarością i czernią. Bardzo szykowne, o wydźwięku artystycznym są żółte fototapety tworzone na bazie obrazów Klimta, przesyconych złotym odcieniem, który przez swoje lekkie przybrudzenie stwarza właśnie takie nobliwe, trącące patyną czasu skojarzenia. O wiele bardziej nowoczesne są natomiast żółte fototapety z dynamicznymi kompozycjami abstrakcyjnymi, które wprowadzają ten dynamizm także do wnętrz.

Każdą fototapetę możemy wykonać pod dokładny wymiar. Wzory idealne do dekoracji Twojego wnętrza!