🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Fototapety pomarańczowe – zaproś energie do wnętrza

Pomarańczowy kolor najbardziej kojarzy się z zachodzącym słońcem. Ewentualnie z pomarańczą 🙂 Właśnie takie są nasze fototapety i obrazy w tej kategorii. Nie zabraknie tu pomarańczowych zachodów słońca. Zarówno na tle dużego miasta jak i oceanu.

pomarańczowe fototapety ocieplą i rozświetlą każde wnętrze

ozdoby z kotami

Pomarańczowe kwiaty, na przykład tulipany to tylko jedne z wielu przykładów dekoracji ścian. Jest tu też foto-naklejka z pomarańczową łodzią w Wenecji. Orzeźwiające cytrusy czekają na Ciebie, byś zamontował je w swojej kuchni!

pomarańczowe fototapety kojarzący się ze słońcem, latem

Kolory odgrywają ważną rolę w aranżacji wnętrz w bardzo wyraźny sposób wpływając na ich klimat, temperaturę, oddziaływanie na ludzką psychikę. Nawet natężenie światła. Większość z nas doskonale wie, że nie urządza się pokoi w kolorze czarnym.

Bo przytłaczają i nie wybiera się do sypialni ostrej czerwieni, bo pobudza zamiast usypiać. Kolor nie musi jednak dominować we wnętrzu, ale może pojawiać się w postaci akcentów i to nie jednorodnych. Lecz stanowiących kompozycję wielu różnych odcieni przeplataną innymi barwami, które decydują o całości.

Taki sposób na wprowadzenie koloru do wystroju umożliwiają współczesne fototapety w kolorze pomarańczowym. Do kolorów, które z punktu widzenia wystroju wnętrz oceniane są bardzo pozytywnie należy barwa pomarańczowa. Oczywiście zastosowana w nadmiarze lub w zbyt intensywnym nasyceniu też może wpływać niezbyt dobrze na nasze samopoczucie zwłaszcza, że znana jest z pobudzania apetytu. pomarańczowe tapety to dekoracje o wyjątkowo ciepłym zabarwieniu, z powodu pewnego odniesienia kojarzący się ze słońcem.

Pomarańczowe i różowe plamy na fototapecie

Latem, pomarańczowymi słonecznikami czy soczystymi, dojrzałymi owocami. Dlatego budzi pozytywne skojarzenia, a także rozjaśnia i ogrzewa wnętrza. pomarańczowe tapety to barwa idealna do ciemnych. Północnych pokoi cierpiących na niedostatek światła dziennego i pozbawionych nasłonecznienia.

Podpowiadamy gdzie sprawdzi się pomarańczowa fototapeta

Fototapety w kolorze pomarańczowym w kolekcji ze strony naszego sklepu są też doskonałym dowodem na ogromną rozmaitość odcieni i możliwość wpływania na tę barwę przez konkretne sąsiedztwo.

Przykładowo pomarańczowa fototapeta z kompozycją zielonych owoców wpada w ogólną tonację młodej. Radosnej, wiosennej zieleni, pełnej życia i z pewnością rozweselającej też samo wnętrze. Jeśli doda się do tego temat, czyli pełen orzeźwienia koktajl owocowy to taka fototapeta jest świetnym sposobem na „odmłodzenie”.

Ożywienie i pozbawienie monotonnej sztampowości.

Przeciwieństwem jest towarzystwo czerni, tworzące razem bardziej elegancką kompozycję lub ciemnego brązu – szykownego i z nutką retro. W dekoracji wnętrz pomarańczowe detale na fototapetach są sposobem na wprowadzenie cieplejszego akcentu, który dodatkowo może jeszcze podkreślić wybrana tematyka. pomarańczowy jest jednak nie tylko kolorem słońca, ale i złota. A w aranżacjach retro świetnie sprawdza się w zestawieniach z brązem, szarością i czernią. Bardzo szykowne, o wydźwięku artystycznym są pomarańczowe fototapety tworzone na bazie obrazów Klimta, przesyconych złotym odcieniem, który przez swoje lekkie przybrudzenie stwarza właśnie takie nobliwe, trącące patyną czasu skojarzenia. O wiele bardziej nowoczesne są natomiast pomarańczowe fototapety z dynamicznymi kompozycjami abstrakcyjnymi, które wprowadzają ten dynamizm także do wnętrz.

.